Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

W naszych placówkach działają trzy Dyskusyjne Kluby Książki-dwa dla dorosłych   i jeden dla dzieci. Jest to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających            z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać wspólnie o przeczytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.
Działalność  tych klubów przybiera różne formy, min. dyskusje, prezentacje, spotkania z autorami, spotkania okolicznościowe, wyjazdy integracyjne, spotkania z innymi DKK, współpracy ze szkołami i przedszkolami.

Filia Wiślana

DKK dla dorosłych prowadzi swoją działalność od końca 2011roku. Spotkania integrujące miłośników książek i czytania odbywają się  raz w miesiącu, by przy filiżance kawy i pysznym cieście dyskutować o problemach poruszanych                    w przeczytanych książkach i sprawach życia codziennego. Klub zrzesza 7 członków.
 

Filia Masów

DKK dla dorosłych funkcjonuje od końca 2012roku . Obecnie liczy 16 członków reprezentujących różnorodne gusta czytelnicze. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu w ustalonym terminie i rozpoczynają się odśpiewaniem hymnu klubowego, propagującego czytelnictwo.

 DKK dla dzieci działa od końca 2014 roku.  Skupia dzieci, które przejawiają wyjątkowe zainteresowanie ciekawą książką. Klub liczy 5-10 dzieci. Spotkania odbywają się w bibliotece szkolnej raz w miesiącu. W realizacji tego zadania pomaga Pani Agata Miazga-nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół Nr 4            w Dęblinie.  

Lubisz czytać, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas i spotykać się     z ludźmi- przyjdź do nas, zobacz i zostań.

          Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się refleksjami                 o przeczytanej książce serdecznie zapraszamy do naszych Dyskusyjnych Klubów Książki.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny