Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

W naszych placówkach działają trzy Dyskusyjne Kluby Książki-dwa dla dorosłych   i jeden dla dzieci. Jest to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających            z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać wspólnie o przeczytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.
Działalność  tych klubów przybiera różne formy, min. dyskusje, prezentacje, spotkania z autorami, spotkania okolicznościowe, wyjazdy integracyjne, spotkania z innymi DKK, współpracy ze szkołami i przedszkolami.

Filia Wiślana

DKK dla dorosłych prowadzi swoją działalność od końca 2011roku. Spotkania integrujące miłośników książek i czytania odbywają się  raz w miesiącu, by przy filiżance kawy i pysznym cieście dyskutować o problemach poruszanych                    w przeczytanych książkach i sprawach życia codziennego. Klub zrzesza 7 członków.
 

Filia Masów

DKK dla dorosłych funkcjonuje od końca 2012roku . Obecnie liczy 16 członków reprezentujących różnorodne gusta czytelnicze. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu w ustalonym terminie i rozpoczynają się odśpiewaniem hymnu klubowego, propagującego czytelnictwo.

 DKK dla dzieci działa od końca 2014 roku.  Skupia dzieci, które przejawiają wyjątkowe zainteresowanie ciekawą książką. Klub liczy 5-10 dzieci. Spotkania odbywają się w bibliotece szkolnej raz w miesiącu. W realizacji tego zadania pomaga Pani Agata Miazga-nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół Nr 4            w Dęblinie.  

Lubisz czytać, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas i spotykać się     z ludźmi- przyjdź do nas, zobacz i zostań.

          Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się refleksjami                 o przeczytanej książce serdecznie zapraszamy do naszych Dyskusyjnych Klubów Książki.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny