Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie

Z KSIĄŻKA NA START - PIERWSI CZYTELNICY

Utworzono dnia 11.10.2019

„Z książką na start”, to projekt, który jest skierowany do dzieci w wieku od 3   do 6 lat i ich rodziców, i który ruszył od września we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie.

Zapraszamy do bibliotek po odbiór Pakietu Startowego Małego Czytelnika      i do rozpoczęcia przygody z książką.

Każdy trzylatek, czterolatek, pięciolatek i sześciolatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. To świetna motywacja dla dzieci.

„Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. To rzeczywiście najszybszy           i najbardziej wymierny rezultat akcji. Najważniejsze jest jednak zachęcenie, aby rodzice spędzali czas z dziećmi: poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece wspólnie wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali    o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę, słownictwo i kreatywność. To wszystko zaowocuje            w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt            z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobyciu przyjaciół i ciekawej pracy. Wierzymy, że uczestnicząc           w projekcie, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci,       w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość                  i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.

Spodziewamy się również, że rodzice i opiekunowie, odwiedzający biblioteki wspólnie z maluchami, będą mieli okazję się przekonać, że księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie” – czytamy w informacji organizatora akcji.

Pracownik MBP Filia Rycice

Magdalena Krasuska

GALERIA

Utworzono dnia 11.10.2019, 11:48

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 189

W poprzednim tygodniu: 183

W tym miesiącu: 451

W poprzednim miesiącu: 579

Wszystkich: 19782