Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie

ZIMOWE ROZMAITOŚCI W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 26.02.2019

Luty 2019 dobiega końca, a wraz z nim zakończyły się zajęcia ferii zimowych          w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie. Dzieci spotykały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00.
Pierwszy dzień ferii w bibliotece rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przybyłych uczestników i zapoznania się ze sobą nawzajem. Ferie zaczęły się od zajęć poświęconych walentynkom. Młodzi plastycy wykonali serca dla bliskich osób, do których dołączyli ułożone przez siebie wiersze. Dzieci wykonały także małe serduszka z życzeniami dla „Pań kochających książki”. Otrzymały je m.in. panie z DKK. Dzień walentynkowy upłynął nam bardzo radośnie. W samo południe wyruszyliśmy do Urzędu Miasta. Duże serce otrzymała dęblińska walentynka Pani Beata Siedlecka Burmistrz Miasta Dęblin oraz Pani Dagmara Jarosz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie. Tego dnia biblioteka przemieniła się       w „Kuchenną rewolucje”, uczestnicy wypiekali gofry w kształcie serduszek, co sprawiło im wielką frajdę. W piątek nasza sala zamieniła się w małe kino, w której został wyświetlony film pt. „Bobby i łowcy duchów”.
Oprócz zajęć codziennych były również zajęcia z zaproszonymi gośćmi.  I tak 18 lutego uczyliśmy się składać serwetki deserowe pod okiem Pani Anety Piskały ze Studia Dekoracji w Dęblinie, za co serdecznie jej dziękujemy. Było kreatywnie          i wesoło. W dniach 19-21 lutego odbyły się warsztaty „Myślę i tworzę kreatywnie”. Przeprowadziły je Panie Sylwia Pudło i Katarzyna Michałowska-Kawka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie. Dziękujemy paniom za ciekawe              i kreatywne zabawy. W zajęciach uczestniczyły również Pani Małgorzata Piechota Dyrektor Poradni i Pani Dagmara Jarosz Dyrektor MBP. Oprócz technik często stosowanych w pracy z dziećmi, zastosowaliśmy technikę mniej popularną, taką jak malowanie węglem, w wyniku, której powstały małe arcydzieła. Zima w czasie ferii śniegiem nas nie zaszczyciła, dlatego stworzyliśmy wyklejonego bałwana          z gazet. Ferie zakończyliśmy jazdą na gazetowych łyżwach, było dużo śmiechu           i wspólnej zabawy przy dobrej muzyce. Uczestnicy ferii grali w gry planszowe, bawili się wspólnie w zgadywanki, kalambury, a także mogli korzystać                       z komputerów. Na czas codziennych spotkań zimowych, na uczestników czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie „Zimowych rozmaitości w bibliotece” uczestnicy ferii MBP wraz z dziećmi z MBP Filia Rycice pojechały do Kina Renesans w Rykach, na film pt. „Lego przygoda 2”. Bilety zasponsorowane zostały przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dęblinie - za co bardzo dziękujemy.
Jest nam bardzo miło, że w zajęciach oprócz dęblińskich dzieci uczestniczyły dzieci z Lublina, Krakowa i Łodzi. Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas w naszej placówce. 

GALERIE:

ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO TYGODNIA FERII

ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO TYGODNIA FERII

SŁODKI POCZĘSTUNEK

SŁODKI POCZĘSTUNEK

GRY PLANSZOWE I NIE TYLKO

GRY PLANSZOWE I NIE TYLKO

WYJAZD DO KINA

WYJAZD DO KINA

JAZDA NA ŁYŻWACH

JAZDA NA ŁYŻWACH

BAŁWAN Z GAZET

BAŁWAN Z GAZET

SZKICE WĘGLEM

SZKICE WĘGLEM

WARSZTATY-MYŚLĘ I TWORZĘ KREATYWNIE

WARSZTATY-MYŚLĘ I TWORZĘ KREATYWNIE

SKŁADANIE SERWETEK

SKŁADANIE SERWETEK

MAŁE KINO

MAŁE KINO

WALENTYNKI

WALENTYNKI

PRZYGOTOWANIE DO WALENTYNEK

PRZYGOTOWANIE DO WALENTYNEK

ROZPOCZĘCIE FERII

ROZPOCZĘCIE FERII

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 157

W poprzednim tygodniu: 156

W tym miesiącu: 343

W poprzednim miesiącu: 635

Wszystkich: 18316